Nie jest zaskoczeniem, że miejscowość z największą liczbą obiektów noclegowych posiada również najwięcej miejsc noclegowych. W 2006 roku Krynica-Zdrój, bo o niej mowa, dysponowała ok. 6 tys. miejsc noclegowych. Na drugim miejscu znalazła się Szczawnica (2,3 tys.), tuż za nią Muszyna (2,1 tys.). W Piwnicznej-Zdroju było w tym czasie 1,6 tys. miejsc noclegowych. Spadek liczby miejsc noclegowych zanotowano we wszystkich miejscowościach uzdrowiskowych, przy czym największy był w Krynicy-Zdroju, Muszynie i Szczawnicy. Ogólnie, uzdrowiska Beskidu Sądeckiego posiadają do dyspozycji turystów i kuracjuszy 12 tys. miejsc noclegowych. Na poprzedniej rycinie prezentującej liczbę obiektów noclegowych widoczny był bardzo duży spadek liczby obiektów noclegowych w przypadku Szczawnicy. Spadek w liczbie obiektów nie miał wyraźnego przełożenia na spadek w liczbie miejsc noclegowych.
Liczba miejsc noclegowych w turystycznej bazie noclegowej w latach 1998 - 2006W strukturze miejsc noclegowych według rodzajów obiektów w 2004 roku dominowały dwa rodzaje obiektów: ośrodki wczasowe i zakłady uzdrowiskowe. Miejsca noclegowe w ośrodkach wczasowych dominowały w Piwnicznej-Zdroju (72%) i Krynicy-Zdroju (31%), natomiast miejsca w zakładach uzdrowiskowych w Szczawnicy (51%) i nieznacznie w Muszynie (33%). Ośrodki wczasowe najmniejsze znaczenie miały w Szczawnicy (7% miejsc noclegowych), a zakłady uzdrowiskowe w Piwnicznej-Zdroju (13%). Krynica-Zdrój charakteryzuje się dość zróżnicowaną bazą noclegową, ponieważ dysponuje miejscami noclegowymi w ośrodkach wczasowych, zakładach uzdrowiskowych, ponadto w pensjonatach, ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych, hotelach, motelach, schroniskach młodzieżowych, domach wycieczkowych, domach pracy twórczej i innych. Także Szczawnica posiada miejsca noclegowe w wielu rodzajach obiektów noclegowych, jednak wyraźną większość stanowią miejsca w zakładach uzdrowiskowych. Hotele i motele znajdują się tylko w Krynicy-Zdroju, zespoły ogólnodostępnych domków turystycznych w Muszynie, z kolei pola biwakowe, ośrodki kolonijne oraz ośrodki do wypoczynku sobotnio-niedzielnego i świąt zlokalizowane są wyłącznie w Szczawnicy.
Struktura miejsc noclegowych według rodzajów obiektów w 2004 rokuNa koniec należy również wspomnieć o liczbie miejsc noclegowych w zakładach uzdrowiskowych. Główny Urząd Statystyczny nie dysponuje danymi dla roku 2000 i 2001, dlatego rycina prezentuje stan począwszy od roku 2002. W tym okresie liczba miejsc noclegowych zmniejszyła się jedynie w Muszynie, wzrosła w Krynicy-Zdroju, na podobnym poziomie utrzymała się w Piwnicznej-Zdroju oraz Szczawnicy. Najwięcej miejsc w zakładach uzdrowiskowych posiadała w 2006 roku Krynica-Zdrój (1,7 tys.), natomiast na dalszych pozycjach znalazły się Szczawnica (1,2 tys.), Muszyna (0,8 tys.) oraz Piwniczna-Zdrój (0,2 tys.). Na jeden zakład uzdrowiskowy przypadało w Szczawnicy 167 miejsc noclegowych. W Krynicy-Zdroju i Muszynie przypadało nieco ponad 130 miejsc, natomiast w Piwnicznej-Zdroju znajduje się tylko jeden zakład uzdrowiskowy dysponujący 200 miejscami noclegowymi.
Liczba miejsc noclegowych w zakładach uzdrowiskowych w latach 2002 - 2006